Metalo ir stiklo pertvaros – prologas arba viskas, ką turėtumėte žinoti gimus interjero idėjai

Šiuolaikinis žmogus stengiasi savo kasdienybei suteikti savitumo, įdomumo. Šabloniai sprendimai nebėra patrauklūs, o tai reiškia, kad namų vidaus interjerai tampa vis didesniu iššūkiu dizaineriams bei gamintojams. Klientai kasdien seka tendencijas filmuose, serialuose, internetinėse platformose bei kituose šaltiniuose. Šis koliažas iš vizualinių nuotrupų ir tampa gaminiais, nugulančiais tarp tuščių sienų. Unikalios vizijos įgyvendinimas – įprasta Pirito komandos užduotis.

Be galo džiaugiamės, kad mūsų metalo-stiklo pertvaros patenkina šiuolaikinio žmogaus lūkesčius. Tiesą pasakius, šiuo metu Lietuvoje jos tampa vis populiaresniu namų stiliaus elementu. Visgi, Europoje ir pasaulyje tokie gaminiai buvo žinomi jau nuo 20 a. pradžios ar net dar anksčiau, tačiau industrinio stiliaus atgimimas bei noras derinti metalą bei stiklą interjere lėmė dabartinį šių gaminių populiarumą.

Dėka savo unikalaus dizaino ir pritaikomumo metalo-stiklo pertvaros yra plačiai naudojamos jau ne vien industrinio stiliaus sprendimuose. Jų galima pastebėti Niujorko stilistikos loftuose ar moderniuose, šiaurietišką minimalizmą vertinančių klientų namuose. Dažnai tokios durys yra vadinamos prancūziškomis (french doors) arba angliškomis (crittall style doors). Šie durų tipai yra labai panašūs, tačiau profesionalo akis gali įžvelgti skirtumus unikaliose durų detalėse. 

Prancūziško stiliaus durims ir pertvaroms būdinga lenktų formų ir šviesių spalvų rėmai. Tuo tarpu, angliško (crittall) stiliaus durys suvokiamos, kaip išimtinai juodos spalvos pertvaros su skaidriu stiklu. Šis stilius yra mėgiamas nuo XIX a. įsikurusio plieninių langų gamintojo „Crittall Windows“ įmonės pavadinimo. Tai itin garsi Jungtinės Karalystės įmonė, kurios gaminami vidaus ir išorės langai taip stipriai išpopuliarėjo, kad pats jų gaminami langai tapo stiliaus tapo terminu.

Angliškos durys pasižymi taisyklingu langų raštu, gana masyviais plieno profiliais su varstomomis durimis, kurios dažniausiai komplektuojamos kartu su nulenkiama rankena bei užraktu. 

Panašaus stiliaus durų ir gaminių šiandien galima surasti įvairių stilių namuose, nepaisant kontinento. Dėl savo išvaizdos, draugiško santykio su minimalizmu ir jautrumu erdvei bei šviesai metalo-stiklo durys tapo labai populiarios skandinaviško stiliaus interjeruose. Taip pat, metalo pertvaros puikiai dera su medžio masyvo elementais. Visiškai realu, kad Šveicarijos kalnuose įsikūrusioje kalnų trobelėje išvysite medžio rastų namus su metalo-stiklo durimis. 

 

Adresas:

Rodūnios kelias 11, LT-02189,Vilnius

Įmonės kodas: 304067896

PVM numeris: LT100010941416

Kontaktai:

Direktorius: Gediminas Krištopaitis

Tel.: +370 698 31935

info@piritas.lt

Susisiekime!

Tel: +370 698 31935

info@piritas.lt

Rodūnios kelias 11, LT-02189, Vilnius